MikrodermabrazjaMikrodermabrazja jest jednym z najczęściej stosowanych zabiegów w gabinetach kosmetycznych, w ramach złuszczania naskórka. Polega na mechanicznym ścieraniu warstwy rogowej naskórka. Dzięki takiej technice możliwa jest wzrokowa kontrola głębokości złuszczania podczas zabiegu.

Obecnie wykonuje się trzy odmiany mikrodermabrazji: diamentową, korundową oraz wodno­tlenową. Różnią się one między sobą rodzajem środka ściernego, sposobem wykonywania zabiegu oraz jego intensywnością.

Mikrodermabrazja Diamentowa

Podczas mikrodermabrazji diamentowej efekt eksfoliacji uzyskuje się poprzez działanie ścierające głowic pokrytych warstwą diamentu oraz pompy zasysającej martwy, zrogowaciały naskórek.

W wyniku usunięcia wierzchnich warstw naskórka skóra staje się gładsza, jaśniejsza, świeższa i bardziej elastyczna już po pierwszym zabiegu. Głębsza mikrodermabrazja spłyca blizny, zmniejsza rozszerzone pory i przebarwienia.


Mikrodermabrazja Korundowa

Nowoczesny bardzo skuteczny zabieg leczniczo­regenerujący i odmładzający skórę, wykonywany za pomocą specjalnego urządzenia. Jest to rodzaj peelingu mechanicznego skóry wykonywanego w podciśnieniu przy użyciu sterylnych kryształów korundu. Kryształy uderzają z dużą prędkością w powierzchnię skóry, w ten sposób ścierają martwe komórki naskórka i zanieczyszczenia, które następnie są zasysane do oddzielnego pojemnika. Ilość naskórka, którą należy usunąć (głębokość złuszczania) jest oceniana indywidualnie. a cecha sprawia, że jest to technika bardzo bezpieczna i dostosowana do różnych potrzeb. Dzięki usuwaniu górnych warstw naskórka w jego warstwie podstawnej dochodzi do wzmożonego tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek. Wędrują one do góry i zastępują komórki uszkodzone prowadząc do odnowy skóry. Zabieg stymuluje naturalny wzrost komórek, wzrost ilości kolagenu i elastyny w skórze właściwej. Skóra bezpośrednio po zabiegu jest zaczerwieniona z niewielkim uczuciem gorąca. Po paru dniach następuje delikatne złuszczanie i skóra staje się gładsza, równiejsza. Zmniejszają się rozszerzone pory, łojotok, ilość zaskórników, prosaków, poprawia się koloryt skóry, wygładzają się drobne zmarszczki.


Wskazania:

» skóra szara, zmęczona, pozbawiona blasku
» utrata jędrności i elastyczności
» skóra sucha, nadmierne rogowacenie naskórka, skóra dojrzała
» drobne zmarszczki okolicy oczu, ust, czoła, szyi, dekolt
» zaskórniki, zmiany grudkowe, prosaki, rozszerzone pory
» skóra z cechami fotostarzenia
» powierzchowne zaburzenia pigmentacji
» skóra tłusta, łojotok, trądzik pospolity,
» rozstępy, blizny zanikowe i przerosłe, bliznowce, nierówności skóry

Przeciwwskazania:
 
» uszkodzenia skóry w miejscu zabiegu (również po wykonanej depilacji)
» aktywne infekcje skóry (wirusowe, np. opryszczka, bakteryjne, grzybicze)
» aktywne stany zapalne skóry (wyprysk, pokrzywka, łojotokowe zapalenie skóry, łuszczyca)
» terapia przeciwtrądzikowa Roaccutanem i do pół roku po terapii
» nowotwory skóry, znamiona, naczyniaki
» trądzik różowaty
» bielactwo
» zawansowana cukrzyca

Po zabiegu:

Po zabiegu mikrodermabrazji skóra może być nieznacznie podrażniona i zaczerwieniona dlatego zaleca się stosowanie preparatów łagodzących, nawilżających lub natłuszczających a w okresie silnego nasłonecznienia ochrony UV 30-50.
Nalezy również unikać kapieli w chlorowanej wodzie  przez  2-3 dni po zabiegu

Zabieg mikrodermabrazji jest doskonałym przygotowaniem skóry do innych zabiegów np. z kwasami i pozwala na zwielokrotnienie efektów kuracji.


Czas: 1-1,5 h
Cena: 120-200 zł 

Czas oraz cena zabiegu ustaloona jest indywidualnie , w zalezności od potrzeb skóry i oczekiwań klienta.


 

Udostępnij na Facebook