Mezoterapia igłowaMezoterapię stosuje się w celu odbudowy, odżywienia, nawilżenia oraz rewitalizacji skóry twarzy i ciała. Zmniejsza objawy starzenia się skóry, takie jak zmarszczki w okół oczu, ust, na szyi i dekolcie, utraty elastyczności i napięcia, zwiotczenia. Jest to doskonały sposób na zapobieganie starzenia się skóry, powstawania cellulitu. Polega na wstrzykiwaniu w skórę małych dawek substancji leczniczych.Wstrzykiwane substancje i preparaty to specjalne „koktajle” zawierające m.in.: witaminy, aminokwasy, koenzymy, minerały, oligoelementy, kwas hialuronowy, kwas polimlekowy, peptydy biomimetyczne, kwasy nukleinowe, krzem, kofeina, L-karnityna. lub/i kwas hialuronowy nieusieciowany.Tak dostarczane substancje aktywne pobudzają procesy regeneracyjne w skórze. Poprawia się mikrokrążenie i metabolizm komórkowy. Fibroblasty zaczynają produkować nowe włókna kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra odzyskuje  jędrność.

Mezoterapia igłowa może być wykonywana przy pomocy igły i strzykawki lub specjalnego pistoletu.W gabinecie Joanna M pracuje na  inowacyjnym sprzęcie medycznym - Mozopistolecie Pistor Eliance.
Jego zaletą jest precyzyjnie regulowana ilość wprowadzanego preparatu i kontrolowana głębokość wkłucia, minimalizuje doznania bólowe oraz znacznie skraca czas wykonywania zabiegu.
- Bezpieczeństwo i precyzja :)
 

Kiedy można wykonać mezoterapię igłową?

W każdej porze roku, lato nie jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu, jednak po zabiegu nie zaleca się korzystać z sauny, kąpieli słonecznych, baseny ani intensywnego wysiłku fizycznego przez okres około 5 dni.Przygotowanie do zabiegu 

Przygotowanie przed zabiegiem wymaga, aby nie stosować kwasu acetylosalicylowego ani żadnych leków rozrzedzających krew. Przez tydzień przed zabiegiem można zastosować preparat zawierający witaminę K, aby uszczelnić naczynia krwionośne.
Nie jest to zabieg bardzo bolesny. Do mezoterapii wykorzystuję gotowe koktajle w ampułkach. Są one dobierane do rodzaju i natężenia problemów skórnych  Po zabiegu jeszcze przez 6-72 godziny mogą być widoczne zaczerwienienia, ewentualny obrzęk i ślady po wkłuciach. U niektórych osób pojawia się reakcja alergiczna, która także sama przechodzi. Jeśli igła natrafi na naczynie krwionośne, może powstać siniak, który także zniknie po jakimś czasie. Aby mezoterapia przyniosła pożądane efekty, należy powtórzyć ją kilkakrotnie, w odstępach 2-4-tygodniowych

MEZOTERAPIA IGŁOWA CIAŁA

Korekta zmian na ciele, takich jak cellulite czy nadmiar tkanki tłuszczowej także należą do zadań mezoterapii. Mezoterapia koryguje i leczy cellulite we wszystkich stadiach, dając zadowalające efekty. Mezoterapia igłowa to także rozwiązanie na pozbycie się uporczywie nagromadzonej tkanki tłuszczowej (LIPOLIZA INIEKCYJNA) w miejscach takich jak pośladki, uda, brzuch, boczki, kolana czy podbródek, ramiona czy plecy. Wystarczą nawet 2-3 zabiegi by efekty były widoczne gołym okiem. Zabiegi wykonuje sie w odstępach 8-10 dniowych, podczas kuracji trzeba pic dużo wody i nie stronić od aktywności fizycznej (uwolnione podczas zabiegu kwasy tłuszczowe muszą zostać zmetabolizowane jako energia)
Mezopistolet umożliwia również szybkie i bezpieczne wykonanie lipolizy iniekcyjnej Fosfatydylocholiną połączoną z dezoksycholanem sodu. Procedura ta niezwykle skutecznie usuwa depozyty tłuszczu, które nie poddawały się innym rodzajom kuracji.

LIPOLIZA INIEKCYJNA

Likwidowanie tkanki tłuszczowej (lipoliza iniekcyjna) - to nieinwazyjne modelowanie sylwetki, polegające na podaniu za pomocą zastrzyków substancji powodującej rozpuszczanie komórek tłuszczowych. W miejscu wstrzyknięcia powstaje zamierzony i kontrolowany lekki stan zapalny tkanki tłuszczowej. "Obrzęknięte" komórki pękają. Uwolnione z nich tłuszcze przechodzą do krwi, a wraz z nią do wątroby, gdzie są rozkładane, a następnie wydalane z organizmu.
Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem w pełni bezpiecznym i nie wymaga przygotowania pacjenta w domu.
Po zabiegu, w miejscu wstrzyknięcia preparatu zazwyczaj pojawia się zaczerwienienie i obrzęk. Efektem ubocznym zabiegu mogą być zasinienia po nakłuciach igłą, a także niewielki ból leczonej okolicy. Miejsce poddane zabiegowi staje się wrażliwsze na dotyk lub ucisk, może również wystąpić świąd skóry. Taka reakcja utrzymuje się zazwyczaj do kilku dni po zabiegu.
W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej wystarczą zwykle 2-3 zabiegi. Jeżeli natomiast tkanka tłuszczowa jest gruba i obfita, ilość zabiegów musi być zdecydowanie większa. Odstępy pomiędzy zabiegami powinny wynosić 3-4 tygodnie.

WSKAZANIA:

 • podwójny podbródek,
 • brzuch
 • tłuszcz na udach, zbyt szerokie uda
 • tłuszcz na pośladkach
 • „BRYCZESY”
 • gruby, otłuszczony kark
 • tłuszcz wokół pach, poduszeczki tłuszczu okolicy pach
 • tłuszcz na kolanach
 • modelowanie sylwetki
 • kończyny górne w okolicy tricepsu
 • biodra
 • fałdy na plecach (poniżej żeber)


PRZECIWSKAZANIA:

 • Alergia, uczulenie na składniki preparatu,
 • Ciąża, karmienie piersią
 • Stany bakteryjne, grzybicze i wirusowe skóry ( w miejscu wstrzyknięcia) 
 • Skłonność do bliznowaceń i zwłóknień
 • Epilepsja
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Przebyte nowotwory
 • Wiek poniżej 18 roku życia

Preparaty: 

DERMAHEAL  LL

Dermaheal LL Cellulit, Miejscowo zlokalizowana tkanka tłuszczowa

Jest to pobudzający spalanie tkanki tłuszczowej koktajl do mezoterapii o działaniu wyszczupląjacym i antycellulitowym. Doskonałe efekty zawdzięcza aktywnym peptydom: dekapeptydowi-4, L-karnitynie oraz fosfatydylocholinie.

Wspomaga rozpad komórek tłuszczowych, likwiduje cellulit. Działa detoksykująco i wygładzająco. Napina skórę czyniąc ja bardziej jędrną i sprężystą. Wzmacnia elastyczność skóry i poprawia jeje kondycję.

Może być także stosowany na całe ciało, a także przy redukcji podbródka, przywracając napięty owal twarzy, redukcji ”fałdów” brzusznych, tzw. chomików lub ”bryczesów”.

Wskazania: cellulit, miejscowo zlokalizowana tkanka tłuszczowa

Zabieg: Obszar poddany zabiegowi zostaje dokładnie zdezinfekowany, a w niektórych przypadkach- dodatkowo znieczulony. Następnie wykonuje się mezoterapię, bezpośrednio po której, Pacjenci mogą wrócić do codziennej aktywności, pracy lub uprawiania sportu.

W przypadku wszystkich preparatów do mezoterapii z niskocząsteczkowymi peptydami biomimetycznymi zalecane jest wykonanie serii zabiegów w zależności od stopnia nasilenia problemu i stanu skóry. W trakcie konsultacji ustala się indywidualny plan leczenia dla każdego Pacjenta. Najczęćiej wykonuje się 3-4 zabiegi w odstepach 2-tygodniowych.
 

Cena:

300 zł ( 1 amp- Dermaheal LL).

Przy serii zabiegów: 250 zł.

Cena obejmuje zabieg i znieczulenie.

Cennik:
1 amp- Dermaheal LL
300 zł
Przy serii zabiegów
250 zł


FOSFATYDYLOHOLINA 
 

Fosfatydylocholina 5% + Dezoksycholan sodu 2,5% marki Toskani. Fosfatydylocholina stymuluje lipolizę, zwiększa przepuszczalność błon adipocytów ułatwiając ewakuację tłuszczu. Dezoksycholan sodu emulguje związki tłuszczowe umożliwiając ich rozpuszczenie i usunięcie.
 
Zastosowanie:
-likwidacja depozytów tłuszczu
Miejscowe odtłuszczenie pleców, brzucha, bioder, pośladków, kolan, ramion
 
Sposób aplikacji:
Mezoterapia bezigłowa, igłowa, frakcyjna, skin roller
Poj. 5ml ampułka

cena 120 zł - ampułka 5 ml 
 

Udostępnij na Facebook