Mezoterapia igłowaMezoterapia Dłoni 

Mezoterapia dłoni to świetny zabieg w przypadku, kiedy skóra dłoni staje się wiotka, a ręce zdradzają wiek właścicielki. Pod skórę niegłęboko wstrzykuję „koktajl”. Zwykle jest to kwas hialuronowy, retinol czy witamina C. Dostają się one bezpośrednio do wnętrza skóry, dzięki czemu ich działanie odmładzające
 jest zwielokrotnione.


Jak działa mezoterapia dłoni?

Mezoterapia igłowa dłoni polega na wstrzyknięciu  pod skórę substancji odżywczych przy użyciu inowacyjnego urządzenia medycznego Mezopistoletu Pistor Eliance. Zaletą tego  zabiegu jest precyzyjnie regulowana ilość wprowadzanego koktajlu i kontrolowana głębokość wkłucia.
Jest to metoda mało inwazyjna i niechirurgiczna. A jednak takie bezpośrednie podawanie składników odżywczych i odmładzających sprawia, że zabieg jest wyjątkowo skuteczny. W przypadku mezoterapii dłoni zwykle chodzi o ujędrnienie skóry, poburzenie jej regeneracji i odżywienie. Stosuję się w tym celu kwas hialuronowy. Nawilża on skórę i pobudza syntezę kolagenu, utrzymującego jędrność skóry. Oprócz tego w skład koktajlu do mezoterapii może wchodzić witamina C lub retinol, pochodna witaminy A, a także polidezoksyrybonukleotydy. Witamina C to silny przeciwutleniacz, zapobiegający niszczeniu komórek skóry przez wolne rodniki tlenowe. Pozostałe substancje mają działanie ujędrniające, napinające skórę oraz silnie nawilżające. Ranki robione przez igłę do mezoterapii pobudzają skórę do regeneracji po zabiegu. Fibroblasty produkują w zwiększonej ilości kolagen i elastynę. Skóra jest widocznie młodsza, a proces starzenia jest spowolniony. Po zabiegu i zniknięciu śladów po wkłuciach skóra dłoni jest rozświetlona, elastyczna i gładka.


Jak wygląda mezoterapia dłoni?

Przygotowanie przed zabiegiem wymaga, aby nie stosować kwasu acetylosalicylowego ani żadnych leków rozrzedzających krew. Przez tydzień przed zabiegiem można zastosować preparat zawierający witaminę K, aby uszczelnić naczynia krwionośne. Zmniejszy to ryzyko powstania krwiaków. Przed zabiegiem można też zastosować krem przeciwbólowy na skórę dłoni, ale robi się tak w przypadku osób, które źle znoszą ból. Nie jest to zabieg bardzo bolesny. Do mezoterapii wykorzystuję gotowe koktajle w ampułkach. Są one dobierane do rodzaju i natężenia problemów skórnych i głębokości zmarszczek czy intensywności zwiotczenia. Igła do mezoterapii jest cieniutka, nakłucia robi się co 0,5-1,5 centymetra. Zabieg trwa krótko, a jego czas zależy także od powierzchni mu poddawanej. Po ostrzykiwaniu stosowany jest masaż skóry, po to, aby składniki zawarte w koktajlu mogły być równomiernie rozprowadzone. Po zabiegu jeszcze przez 6-72 godziny mogą być widoczne zaczerwienienia, ewentualny obrzęk i ślady po wkłuciach. U niektórych osób pojawia się reakcja alergiczna, która także sama przechodzi. Jeśli igła natrafi na naczynie krwionośne, może powstać siniak, który także zniknie po jakimś czasie. Aby mezoterapia przyniosła pożądane efekty, należy powtórzyć ją kilkakrotnie, w odstępach 2-4-tygodniowych

Wskazania:

» profilaktyka przeciwstarzeniowa
» rewitalizacja skóry
» nawilżenie skóry, wyeliminowanie efektu zmęczonej, poszarzałej cery
» ujędrnianie skóry, również np. na dłoniach
» zmarszczki
» niewielkie przebarwienia i blizny potrądzikowe
» wypadanie włosów
» rozstępy
» cellulit


Jak często powtarzać zabieg?

Powtarzanie mezoterapii igłowej w regularnych odstępach czasu gwarantuje uzyskanie najlepszych wyników. Oczywiście ilość zabiegów i serii dobierana jest indywidualnie dla każdego klienta.

Przeciwwskazania:

» Alergia, uczulenie na składniki preparatu,
» Ciąża, karmienie piersią
» Stany bakteryjne, grzybicze i wirusowe skóry (opryszczka)
» Aktywny trądzik różowaty
» Skłonność do bliznowaceń i zwłóknień
» Epilepsja
» Nieustabilizowana cukrzyca
» Choroby autoimmunologiczne
» Przebyte nowotwory
» Łuszczyca,
» Egzema
» Problemy z krzepliwością krwi
» Stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych ( np. ASPIRYNA)
» Stosowanie kortykosteroidów (6-8 tygodni)
» Tendencja do powstawania siniaków
» Przeszczep skóry (do 6 m-cy)
» Laser ablacyjny (6-15 miesięcy)
» Laser nieablacyjny (4 tygodnie )
» Nici hialuronowe
» Wypełniacze, botoks (14 dni )
» Nadwrażliwość skórna
» Wiek poniżej 18 roku życia

Zdjęcia: 
Mezoterapia igłowa
Udostępnij na Facebook